Bohemia liga malého florbalu

Bohemia Liga Malého Florbalu - BLMF

Začíná playoff 2019

19.03.2019 #blmf

Tento víkend se odehrály zbylé zápasy základní části a na řadě je nyní playoff, část sezóny, na kterou se všichni jistě těšíte.  Nyní se teprve ukáže, kdo jak má natrénováno a kdo jak je silný. Nutno podotknout, že všechny soutěže byly až na vyjímky vyrovnané, a že mnoho zápasů dopadlo překvapivě.

 

3 liga.

Ve třetí lize se z prvenství v základní části nakonec radoval tým Zruče. Který o čtyři body předčil druhý tým tabulky Sokol Přeštice. Osmou postupovou pozici nakonec pro sebe urval tým Green Devils Tachov s 74 bodovým Dominikem Surjákem, který ve 23 zápasech nasbíral 3,2 bodu nautání. Klobouček! Nedařilo se naopak Doubravce, ta si připsala pouze jednu výhru a osamostatnila se tak na 14 místě. Tabulka byla dosti vyrovnaná a tak jsme zvědavi jak nám první kolo playoff napoví. Favority radši netipujeme. Bude to BOJ!

 

2 liga

I druhá liga byla velice vyrovnaná. Až do konce se zde bojovalo jak o prvenství, tak o play off. První místo pro sebe urvali kluci z SVKI, které táhl zejména zkušený Petr Gregořica. O bod na druhé příčce skončil tým Holýšova. Nutno zdůraznit výkon Václava “Kašovského” Kašeho. Ten se se svým výkonem 5,8 bodu na zápas zastavil až na úctihodných 93 KB za 51 branek a 42 asistencí. Ukázal tak, že si na něj soupeři v playoff budou muset dávat velký pozor. Osmou a poslední postupovou pozici nakonec pro sebe uhájili kluci z Karlsbadu, kteří skončili jen o dva body před devátými Radnicemi. Nedařilo se týmu Fakta X s 10 body. Favority pro play off jsou tedy určitě týmy Holýšova a SVKI, vyřazovací boje nám však každý rok ukazují, že se rozdíly mažou. Jsme zvědavi a držíme palce!!!!

 

1 liga

A nakonec liga nejvyšší. Tu s velkým náskokem ovládl tým Koterova a stal se tak i hlavním favoritem na zisk titulu. Tahounem tohoto týmu byl Stanislav Fencl, kterého můžeme vídat i v pětkovém florbalu a svou šikovností bude jistě trápit obránce i v playoff. Obhájce titulu FBC Letná zaostala za Koterovem o 20 bodů, navíc se ve vyřazovací části bude muset obejít bez vítěze kanadského bodování Vaška Kheka, který odcestoval na Nový Zéland. My mu přejeme jen to nejlepší v dalším životě, a třeba ho ještě uvidíme i v BLMF. Až v posledním kole si trochu nečekaně došli pro postup kluci z Chlumčan, kteří předčili oslabenou Letnou a uhájili playoff o 3 body před devátými Křimicemi. Liga nám ukázala svou vyrovnanost jelikož rozdíl mezi třetím a jedenáctým týmem tabulky byl pouhých 13 bodů. V playoff se tedy máme na co těšit. 

Kromě třech nejvyšších soutěží je v plném proudu i liga regionální, o jejíž čelo se zatím dělí 4 týmy. Nejvíce bodů zde nasbíral zatím Martin Mička z SVKI C. Soutěž je ale teprve na svém začátku playoff a tak si na nějaké rozuzlení ještě budeme muset počkat. Stoprocentní je tým IBK Pandy B, který ze 4 zápasů nasbíral 12 bodů.

Dvojice pro playoff budeme rozebírat na našich sociálích sítích a tak budeme rádi, když nás budete sledovat na INSTAGRAMU nebo na FACEBOOKU.

https://www.instagram.com/bohemia_liga_maleho_florbalu/

https://www.facebook.com/blmf.cz/

 

Přejeme Vám v playoff a také v baráži hodně štěstí a fairplay hru! Už teď se těšíme na Vaše výkony.

 

BLMF TEAM

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.