Bohemia liga malého florbalu

Bohemia Liga Malého Florbalu - BLMF

Rozhovor s Danielem Nicklasem

20.06.2018 #blmf

Nejprve bychom ti chtěli pogratulovat k titulu v první lize a k 78 kanadským bodům.

 

Popiš nám trošku svůj florbalový život. Kde si začal s florbalem, jaký vztah máš k BLMF a jak se na zápasy připravuješ? 

Ahoj všem, s florbalem sem začal 7 let zpátky,kdy sem se rozhodoval mezi florbalem a hokejem,nakonec vyhrál florbal,který mě více bavil a pohybovali se v něm lepší lidé. K BLMF mám skvělý vztah,je to bezva doplněk k velkému florbalu. Vždycky když neni zápas v pětkovém,jedu na bohemku. V BLMF je spousta skvělých hráčů a kamarádů,který rád vidím a které normálně ve velkém florbalu v sezoně nepotkávám.

 

V letošní sezoně jste byli, dá se říci, bezkonkurenční. Především s Vencou Khekem se ti dařilo sbírat kanadské body. Máte s klukama dobrou partu i mimo hřiště? Jak si spokojen se svým týmem?

Letošní sezona nám vyšla,jsem hrozně rád hlavně za kluky,co hrají v Letné už dlouho, kteří na tento úspěch čekali déle než já.Parta v Letné byla vždy skvělá a doufám,že to bude pokračovat.Spousta lidí už ukončila kariéru v pětkovém florbalu,takže o to ten společný uspěch za Letnou je cennější. Cítím se mezi klukama skvěle a mužu říct,že bych je za jiný tým nikdy nevyměnil. Koty (Martin Kodalík) se o nás stará jako o vlastní syny a za to mu chci hrozně poděkovat.Bez něj by to nebyla ta pravá Letná. Co se týče Venci Kheka,tak podle mě je to nejlepší hráč v BLMF, který zde kdy nastoupil. Hrát snim je skvělé, udělá obrovský kus práce, na hřišti nevynechá ani souboj a hraje srdcem. Jsem hrozně štastný, že mohu hrát s takovým playerem a že nám spolupráce takhle klape a padá nám to tam. Když začne dávat i víc prázdných bran, bude to dokonalý. MVP sem ale pořád já.(smích)

 

V pětkovém florbale nastupuješ za FBC Plzeň. Jak se ti daří v NFL a jaké jsou tvé florbalové cíle? Máte v FBC dobrou partu? Co obecně říkáš na florbal v našem regionu, co se ti líbí a co bys naopak změnil?

V FBC Plzeň jsme naopak letos prožili tragickou sezonu a můžeme být rádi, že sme NFL v Plzni udrželi. V týmu panuje skvělý týmový kolektiv mezi hráči a pokud to tak zůstane,tak výsledky půjdou nahoru. FBC mohu jen poděkovat, za to že mi předali všechny florbalové dovednosti a měli se mnou trpělivost po celé sezony. Hlavní dík patří trenérům Šimkovi a Gregořicovi, od kterých si nechávám radit do teď, i když už oba trénují v jiném týmu. Doufám,že tato sezona bude rychle zapomenutá a nadcházející sezonu FBC zabojuje o postup do 1.ligy. Moc bych si to přál.

Florbal v našem regionu nestojí za komentář, všichni co florbal sledují ví, že florbal v plzeňském kraji je na špatné urovni. Neni to tím,že by v Praze a okolí rostly schopnější děti, ale spíš si myslím, že Plzni chybí disciplína, konkurence a hlavně trenéři. Trenérů je pramálo a je těžké někoho sehnat. A plzeňskému florbalu nepřidává ani nezdravá rivalita mezi vedení plzeňských klubů. Můžeme jen doufat, že se vše změní k lepšímu, že mladí hráči co mají kvality budou zůstávat v Plzni, že se bude makat a všichni půjdeme ve stopách žen Slávie, které se dokázaly probojovat do extraligy. To by mohlo probudit plzeňský florbal k lepšímu.

 

Je konec sezony, ale zároveň začátek té nové.. Budeš se nějak připravovat, nebo už připravuješ? Jak vůbec trávíš svůj volný čas mimo florbalové hřiště? Uvidíme tě v létě na nějakých turnajích nebo akcích?

Dal jsem si volno po hlavně psychicky náročné sezoně, na následujicí rok už se připravuji s týmem. Volný čas mimo hřiště trávím s přítelkyní, kamarády, prací a také rád sleduji a hraji ostatní sporty. Nejraději chodím v létě na tenis.

 

Na závěr bys nám mohl prozradit něco o svém osobním životě? Jsi již zadaný, nebo jsou i takovéto hvězdy bez žen? Jak se ti v Plzni líbí a jak ti chutná plzeňské pivo? 

Jojo nějaký ten rok už mám přítelkyni Barču, která také hraje florbal. Paradoxně je ale u nás téma florbal zakázané. Jsemm moc rád,že mi toleruje florbal a moji lásku ke sportu. Takže jí chci poděkovat, že vydrží trpět moje plné sportovní víkendy. Má to se mnou  často velmi  težké.(smích)

Pivo mi chutná od malička, miluju pivo a jentak nepohrdnu nabídkou zajít na zlatavý mok. Jak říká spoluhráč Venca Zábran "Pivo je lepší než nějaká chemicky obarvená srač... (malinovka). (smích)

 

Dane děkujeme za rozhovor a přejeme ať v nadcházejících letech navážeš na své super výkony, ať jsi zdravý, šťastný a ať, jak se říká, pálíš ostrejma i mimo hřiště. Je na závěr něco, co bys chtěl vzkázat svým fanouškům a protihráčům v BLMF?

Čtenářům bych chtěl vzkázat, ať mají florbal rádi, baví se jim a užívají si každého momentu, jak na hřišti, tak i mimo něj. Doufám, že florbal v Plzni pujde nahoru, a že kluby mezi sebou si budou navzájem přát a pomáhat. I tak se muže plzeňský florbal posunout směrem vzhůru. Hráčům BLMF bych chtěl vzkázat jen to,že Letná bude příští rok zase o něco silnější, a že budeme chtít titul obhájit. Pohár je moc krásnej, a už se teším až mi ho taky stará generace jako je Vencík, Koty atd... na chvilku pujčí.(smích)  Ejpovicim děkuji za skvělou finálovou serii, všem ostatním klubům za skvělé celoroční zápasy a teším se na nové týmy v BLMF příští rok. Děkuji hlavně všem členům BLMF, kteří  si dávají tu práci, aby tato skvělá liga fungovala tak, jak má. A nejvetší dík patří mým skvělým spoluhráčům z Letné !

Děkujeme a na viděnou v BLMF!

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.