Bohemia liga malého florbalu

Bohemia Liga Malého Florbalu - BLMF

Rozhovor s Janem Schejbalem

28.03.2019 #blmf

Honzo, jsme rádi, že jsme k rozhovoru mohli přizvat zrovna tebe, jelikož jsi s BLMF spojen už nějakou dobu a dá se říci, že jsi takovou stálicí trojkového florbalu v Plzni.

Jak ses k trojkovému florbalu a florbalu vůbec dostal a jaký vztah máš k BLMF? 

Jsem Koterovák a kdo někdy byl v naší sokolovně, hned ví. Trojkovej hrajem odjakživa, protože se nás víc na plac prostě nevejde. Do bohemky jsme se přihlásili asi v roce 2004 a protože hraju pořád, můj vztah je jenom pozitivní. Je sice pravda, že svoji největší slávu už má asi za sebou, i tak je to ale to pořád fajn zpestření víkendu. Jsem rád, že se podařilo soutěž zachránit, a chtěl bych poděkovat lidem, co se o ni starají.

 

Můžeme tě vídat i v pětkovém flóčku, kde momentálně nastupuješ za Koterov, jak se Vám ve velkém florbale daří a jak jsi spokojenej s kolektivem u Vás? 

Hlavně kvůli kolektivu jsme do toho všichni šli. Florbalu už jsme nechtěli obětovat tolik času, takže tyhle nižší soutěže s jedním tréninkem týdně byly ideální variantou. Pohybujeme se na předních příčkách, zatím tedy plníme předsezónní cíle. Naše hra i občas připomíná florbal (i když pomalej).

 

Zajímáš se i o florbal v Plzni? Jak se ti situace u nás jeví a je něco co bys změnil? Nakoukls už například i k trénování? 

Jasně, že se zajímám. Trochu se to zvedá, např. víc kluků chodí hrát do lepších týmů, ale celkově mi přijde, že to šplhání na špici už trvá hrozně dlouho. Snad tomu pomůžou právě ti navrátilci, nebo mladší progresivní trenéři. Třeba na Slavii to vzal do rukou Lukyn Kubinců a to je podle mě jednoznačně krok správným směrem. Málokdo dokáže obětovat florbalu tolik, a on tomu navíc ještě i rozumí. Já trénuju u nás v Koterově už asi 15 let. Jsem rád, když dneska vidím ty moje kluky, jak válí, a ještě radši, když vím, že pořád pleskaj bohemku za Koterov.

 

Sledoval jsi v prosinci MS v Praze? Co si na výkony nejen našeho týmu říkal? 

Pár zápasů jsem viděl. Je to jako ve všech ostatních sportech, snad krom národní házené. Ujíždí nám vlak, protože chybí disciplína a nedokážeme sportu podřídit maximum. Samozřejmě se najde pár světlých výjimek, ale dřív jsme prostě byli konkurenceschopnější…

 

 Momentálně s Koterovem válíte a vedete 1. ligu. Věříte si letos na titul, nebo prostě pinkáte pro radost? 

1. ligu vedeme, protože se celkem scházíme a případně můžem sáhnout na naše farmy v nižších soutěžích. Základní část nikdo nebere úplně vážně a v play-off se dát pak vylítnout s kýmkoliv, o čemž jsme se už několikrát přesvědčili. Na titul se toho musí sejít hodně, tak uvidíme, jestli nás to potká…

 

Je nám jasné, že nežiješ jenom florbalem. Máš i jiné koníčky? Jak trávíš volný čas?

Mám rád sport v jakékoliv formě, včetně té pasivní, cestování, filmy, seriály, no a nesmím zapomenout na kamarády. Jo a taky na přítelkyni.

 

Máš nějaký sportovní nebo florbalový vzor? Jaké číslo nosíš na dresu a proč?

Sportovním vzorem je pro mě Andrés Iniesta. Jeden z top hráčů poslední dekády, a přesto skromnej a bez jakýchkoliv výstřelků. Nosím jedenáctku a nic hlubšího zatím není, jen se mi prostě líbí.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.